Potvrzení účinnosti produktů na bázi TiO2 v boji proti koronaviru

 

Nástup pandemie způsobené novým typem koronaviru SARS-CoV-2 přiměl společnost pro zásobování hotelů Tore Jakobson S.A. v březnu 2020 k orientaci se na dezinfekční produkty, jež budou účinné proti koronaviru a dalším škodlivým organismům. Před distribucí na trh společnost kontaktovala Institut tropických nemocí a veřejného zdraví Kanárských ostrovů University of La Laguna, aby ověřil jeho účinnost.

 

Výsledky tohoto procesu byly prezentovány na tiskové konferenci v hlavní budově univerzity v La Laguna. Nejvýraznějším produktem je dezinfekce na bázi nanotechnologie oxidu titaničitého, která má po aplikaci na jakýkoli povrch za působení slunečního nebo bílého světla schopnost ničit nebezpečný virus. Účinnost tohoto výrobku je garantována po dobu jednoho roku. Provedené testy prokázaly účinnost látky proti patogenům typu legionella, salmonela, listérie nebo chřipka, a nyní byla prokázána jeho účinnost také proti koronaviru.

 

Zdroj: La ULL valida la eficacia contra el coronavirus de los productos Saniper Tore Jakobson, in: LA PROVINCIA. Diario de las Palmas. Dostupné z:

https://www.laprovincia.es/sociedad/2020/09/09/ull-valida-eficacia-coronavirus-productos-9144633.html

Picture1.png